تبلیغات
موتورسنگین - معرفی بهترین موتور سنگین های جهان
موتورسنگین
عشق فقط سرعت باموتورسنگین

عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان علاقه مند به موتورسیکلت های اسپرت و سوپر بایک .

در مقاله این هفته تمامی موتورسیکلتهای مطرح جهان را از تمامی ابعاد و زوایا مورد بحث و گفتگو قرار میدهیم . در این بررسی مبنای ما در انتخاب نوع موتورسیکلتها جنبه اسپرت آنها است. در ضمن این نوع موتورها از انواعی هستند که به هیچ عنوان نمیتوان از آنها در مصارف و تردد شهری استفاده کرد. علت این امر سرعت سرسام آور و به قول موتورسوارها نجومی آنها است که همین امر موجب شده است که لقب سلاطین سرعت را به این موتورسیکلتها بدهند.

در مجموع وقتی صحبت از سرعت و هیجان به میان می آید باید همراه آن نام یکی از این موتورها هم به میان بیاید و اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به هیچ عنوان ماشینی نمیتواند پاسخ گوی هیجانات شما و فروکش کردن عشق سرعت شما شود پیشنهاد من به شما این است که حداقل برای یک بارهم که شده یکی از این موتور سیکلتها را امتحان کنید تا هیجانات شما فروکش کند چون فقط این نوع موتورسیکلتها هستند که این نیاز شما را برطرف میکنند .

این موتورسیکلتها قادر هستند مسافت 2/3 کیلومتر را در کمتر از یک دقیقه بپیمایند . این هیولاها قادر هستند مسافت 400 متر را در کمتر از 8/9 ثانیه و با سرعتی بیش از 240 بر ساعت طی کنند . شتاب 0 تا 100 این موتورها در حد 3/2 ثانیه و یا شاید هم کمتر است که این خود به شما نشان میدهد که اگر روزی سوار بر یکی از این موتورها شدید اگر اهرم گاز را کمی بیشتر چرخانده و دنده ای به موتور دادید کار شما با خودکوشی هیچ فرقی نمیکند و حتی اگر شما در دنده یک و در هنگام حرکت به طور ناگهانی اهرم گاز را بچرخانید براحتی موتور از جای خود کنده شده و چرخ جلو به هوا میرود .

پس از حرکت با این هیولاهای خشمگین تا جایی که محدود کننده الکترونیکی دورموتور به شما اجازه میدهد شما میتوانید سرعت بگیرید یعنی 300 کیلومتر بر ساعت. اگر محدود کننده سرعت را از مدار خارج کنید خدا میداند تا چقدر میتوانید سرعت بگیرید شاید:320 یا 360 و شاید هم بیشتر و اگر شما میخواهید به خوبی سرعت و شتاب این موتورسیکلتها را درک کنید یا باید با یک جت جنگنده مسابقه دهید یا با اتوموبیل هایی مانند فراری انزو یا با لامبورگینی مورسیه لگو این سرعت را درک کرده یا مسابقه دهید.

و اگر شما به صورت کلی میخواهید نهایت سرعت و شتاب را درک کنید یا باید درون لوله توپ های 16 اینچی قرار گرفته تا شما را به جای توپ شلیک کند که سرعت گلوله این توپ ها در هنگام خروج از لوله بیش از 500 متر برثانیه است و راه دیگری هم است که آسان تر و ارزان تر و کم خطرتر است و آن این است که با دادن مبلغ 12000 دلار یکی از این هیولاها را خریداری کنید . و اگر توانستید یکی از این موتورها را به داخل کشور وارد کنید علاوه بر این که سعی کنید ما را هم خبر کنید بدانید که شما یکی از بهترین موتورسیکلتهای ایران را سوار میشوید .

البته ناگفته نماند شرکت های سازنده این موتورسیکلتها با سرعت سرسام آور موتورهایشان نهایت هیجان را به شما هدیه میدهند فکر کنترل سرعت این موتورسیکلتها و به دنبال آن هیجانات شما هستند و عجیب تر از شتابگیری این موتورها توان توقف آنهاست .

ترمزگیری در هر سرعتی بدون منحرف شدن و از دست رفتن تعادل انجام میشود تا جایی که بعضی از وقتها باور این قضیه برای خود موتورسوار مشکل میشود

در پایان نام این موتورها عبارت است از :

1- Cbr1000rr

2- Yamaha Yzf-r1

3- Kawasaki Ninja Zx-14

4- Suzuki Gsx1300rhybusaنوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 بهمن 1390 توسط منصور حاجیان

ابزار هدایت به بالای صفحه